Zapisz się na szkolenie.
Zadzwoń dzisiaj  -   32 258 05 04 !

pointPodyskutuj na Forum
Masz propozycje w kwestii organizowanych szkoleń, chcesz się podzielić doświadczenami z pracy w biurze podróży a może natknąłeś się na nietypowy problem i szukasz pomocy ? Nasze Forum czeka na Ciebie !
pointSprawdź Terminy Szkoleń
Nie przegap okazji, na bieżąco sprawdzaj terminy zbliżąjących się szkoleń.  

pointRodzaje Szkoleń
Każdy kto planuje rozpocząć karierę zawodową w Biurze Podróży znajdzie w naszej ofercie odpowiednie szkolenie. Zwiększ swoje szanse na starcie -  zdobądź odpowiednie kwalifikacje !

INSTRUKCJA OBSŁUGI WYSZUKIWARKI


Szanowni Państwo,

ponieważ wiemy, że korzystanie z niektórych wynalazków nie zawsze bywa oczywiste, postanowiliśmy przybliżyć Państwu sposób funkcjonowania wyszukiwarki ofert wakacyjnych zamieszczonej na naszej stronie.


Mamy nadzieję, że instrukcja ułatwi Państwu wyszukanie odpowiednich ofert dla siebie. Gdyby jednak okazało się to nadal skomplikowane proszę nam zaufać – przygotujemy dla Państwa ofertę według Waszych kryteriów, wystarczy kontakt z nami: telefoniczny: 32 258-05-04 lub e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


Nasi Klienci mogą mieć pewność, że wszystko dokładnie i cierpliwie wytłumaczymy.

W naszym biurze nikt nie wstydzi się zapytać, że czegoś nie wie, czy nie rozumie. Nawet jeśli pytania są banalne, wiemy, że podróżując pierwszy raz macie prawo czegoś nie wiedzieć lub po prostu upewnić się czy dobrze rozumiecie np. formułę all inclusive ( zazwyczaj określenie - wszystko w cenie bywa mylące ), czy sformułowanie: INFANT ( to określenie dziecka podróżującego z rodzicami w wieku do lat 2 )


Dlatego powstał pomysł instrukcji obsługi wyszukiwarki, aby każdy z Was miał szansę sprawdzić się w samodzielnym konstruowaniu swojego wypoczynku.


Życzymy powodzenia, pamiętajcie na TRAVEL CAFFE możecie liczyć w każdej sytuacji :)

Krok pierwszy – jak wybrać ?

Na pierwszej stronie widoczne są różne oferty, które są ogólną ofertą dostępną i często różnorodną pod względem dojazdu na miejsce, typu zakwaterowania, czy standardu hotelu. W celu wyboru odpowiedniego dla Państwa wypoczynku proszę zwrócić uwagę na okienko z lewej strony – KRYTERIA WYBORU. Znajdziecie tam Państwo kryteria które należy rozwijając okienko wybrać pod kątem własnych oczekiwań

Krok drugi – jak poruszać się w wyszukiwarce?

Wybór kryterium jak wspomnieliśmy następuje po rozwinięciu danego okienka. Sugerujemy ograniczyć się jednak do podstawowych danych, aby nie ograniczać sobie pola poszukiwania najlepszej oferty. Obowiązkowe pola: typ wyjazdu, cel podróży, wyjazd/ wylot z, termin od do, okres dni, liczba osób dorosłych oraz dzieci. Klikając na: WIĘCEJ OPCJI, możemy wybrać także: typ transportu, formę wyżywienia. Możecie Państwo skorzystać także z UDOGODNIEŃ, jeśli interesują Was np. pola golfowe zaznaczając ikonę GOLF, system dokona wyboru hoteli przy których Organizator umieścił informację , że znajdują się w pobliżu pól golfowych. Pozostałe opcje mogą ograniczać dostępność najlepszych ofert. Po wpisaniu powyższych danych oczekujemy chwilę na przygotowanie oferty. Czas oczekiwania na przedstawienie ofert jest zależny od prędkości Państwa dostępu do internetu oraz łączenia z systemem rezerwacyjnym. Prosimy o cierpliwość:)

Krok trzeci – jak znaleźć się w gąszczu ofert ?

Po wybraniu w poprzednim kroku kryteriów, przedstawiliśmy zbiór ofert odpowiadający wpisanym kryteriom. Jak widać, mamy ich dość dużo :) Aby ułatwić sobie wybór oferty, proszę skorzystać z okienek w górnej części: wybierając np. konkretne miasto wypoczynku, czy wybierając znaną Państwu nazwę hotelu. Każda z przedstawionych ofert zawiera kilka informacji: nazwę hotelu, standard ( określenie lokalne), standard określony przez Organizatora, miejscowość, typ zakwaterowania czyli np. pokój 2 osobowy, formę wyżywienia np. all inclusive, opis i zdjęcia oraz cenę OD. Proszę zwrócić uwagę na opis i zdjęcia. Często gdy Organizator nie udostępnia zdjęć danego obiektu, po kliknięciu na opis/zdjęcia będzie pojawiać się tylko opis hotelu bez zdjęć. Aby jednak dowiedzieć się więcej na temat dostępnych terminów i cen, należy kliknąć na strzałkę obok ikonki: ceny OD

Krok czwarty – zbliżamy się do celu wyboru oferty.

Prosimy uzbroić się w cierpliwość, system korzysta z bazy rzeczywistej, która w momencie wyboru konkretnych ofert zawęża pole poszukiwania i prowadzi nas do celu naszego poszukiwania :) Klikając na „cenę od” system przenosi nas do konkretnego hotelu, na tej planszy, możemy sprawdzać opisy, zdjęcia, informacje pogodowe, informacje geograficzne dotyczące regionu. Polecamy także skorzystanie z funkcji: umieszczenia kursora na ikonkach udogodnień, pokaże nam się opis szczegółowy dotyczący dodatkowych atrakcji znajdujących się np. na terenie hotelu lub informacji o odległościach np. od plaży. Poniżej możemy zobaczyć dostępne terminy wylotu ( zbliżone do wybranych kryteriów ), miejsca wylotu, logo organizatora podróży oraz cenę. Aby uściślić informacje o dostępności oferty należy kliknąć na czerwoną strzałkę obok wybranego terminu. Uwaga – pierwsze wrażenie brak dostępności miejsc. PROSZĘ O CHWILĘ CIERPLIWOŚCI – system łączy się sprawdzając wolne miejsca, zazwyczaj po kilkunastu sekundach otrzymują Państwo informację, czy wybrany termin i hotel jest dostępny.

Krok piąty – czyli rezerwacja wstępna wypoczynku.

Jeśli wybrana oferta spełnia Państwa oczekiwania, możecie spokojnie przejść do opcji założenia rezerwacji. Na następnej planszy pokaże się możliwość uzupełnienia danych kontaktowych, potrzebnych do założenia rezerwacji. Wypełnienie formularza nie jest wiążące, uzupełniając dane i wysyłając do nas zgłoszenie, sprawdzamy ponownie dostępność miejsc i aktualizujemy dane. Możecie liczyć na to, że skontaktujemy się z Państwem i dokonamy weryfikacji danych oraz wybranej przez Państwa oferty, tak by uniknąć ewentualnych pomyłek. Jeśli wybrana przez Państwa podróż jest dostępna w cenie i na warunkach opisanych w ofercie, dokonamy rezerwacji i wyjaśnimy zasady płatności oraz odpowiemy na wasze pytania.

Przed uzupełnieniem danych w formularzu rezerwacji, prosimy o zapoznanie się z warunkami uczestnictwa, które są integralną częścią umowy Organizatora Państwa podróży. Aby je przeczytać, należy kliknąć w punkcie 5 na skrót nazwy organizatora, który przeniesie Państwa do pełnej wersji warunków uczestnictwa.

Krok 6 – czyli z niecierpliwością czekamy wakacje.

Jeśli przesłane dane oraz umowa jest zgodna, zostaje nam już niewiele. formalności Dopełniamy tylko finalizacji wyjazdu i oczekujemy na wyjazd. Otrzymacie od nas potwierdzenie zawarcia umowy oraz informacje o dalszych krokach. W większości wypadków dokumenty podróżne odbierzecie Państwo na lotnisku, dotyczy imprez samolotowych. O szczegółach porozmawiamy już po dokonaniu rezerwacji.


Mamy nadzieję, że nasza instrukcja pomogła Państwu obsługiwać wyszukiwarkę, czekamy na Wasze rezerwacje i wspomnienia z podróży z TRAVEL CAFFE Katowice :)